Mój Kot*PL


Hodowle kotów rosyjskich niebieskich


Jeśli poszukujesz do swojego domu nietuzinkowego pupila, który jest zarówno żywiołowy i wesoły, jak również łagodny, cichy i niekłopotliwy, zdecyduj się na kota rosyjskiego. Rasa ta jest uznawana za rasę naturalną, jako że powstała przy niewielkim udziale człowieka. Charakteryzuje się wyjątkową gracją i wdziękiem, a także eleganckim i arystokratycznym wyglądem.

Na cechy wyglądu kotów rosyjskich wpłynęły głównie czynniki geograficzne. W Archangielsku, uznawanym za kolebkę tej rasy, panują mroźne warunki, w związku z czym, aby występujące tam koty mogły przetrwać, wykształcił się u nich tzw. podszerstek, czyli miękka, nieprzemakalna i pełniąca funkcję termoizolacyjną warstwa futra pod okrywą włosową. Dzięki temu futro tych kotów można określić jako pluszowe i bardzo przyjemne w dotyku.

W Polsce istnieją sprawdzone hodowle kotów rosyjskich niebieskich, a jedną z najbardziej doświadczonych jest hodowla Mój Kot Pl. Informacje dotyczące dostępności urodzonych tam kociąt są umieszczane na bieżąco na jej stronie internetowej.

Utworzono: 2019-03-12

Wystaw komentarzNie zamieszczono jeszcze komentarzy.Informacje:

Nazwa: Mój Kot*PL
Adres: - -
Kod pocztowy: 97-400
Miejscowość: Bełchatów
Telefon: -
WWW: https://mojkot.eu/
Oceń:

Ocena (0 z 0 głosów)


Inne Firmy

© Copyright 2023 | astronomia2009.pl